menü

Bize Ulaşabilirsiniz: +90 216 504 36 70

SIKÇA SORULAN SORULAR

Alışverişlerinizde debit/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Kartını 3D Secure sistemine kaydettiren herkes banka kartıyla internetten alışveriş yapabilir.

Sipariş verirken havale/eft seçeneğini seçip siparişinizi tamamladıktan sonra şirketimizin banka hesaplarına, açıklama bölümüne sipariş numarası yazarak, ödeme yaptığınız anda siparişiniz onaylanacak ve gönderimi sağlanacaktır.

Kredi kartları hakkında 27/09/2016 tarihli ve 29840 sayılı yönetmelik değişikliği gereği kozmetik sektöründe taksit uygulaması kaldırılmıştır.

2017 yılı için çalıştığımız kargo şirketi UPS kargodur.

UPS kargo ile kapıda kredi kartı ve kapıda nakit seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz.

Siteye üye değilseniz ilk olarak “Üye Olun” seçeneğinden, üyelik bilgilerinizi doldurup, alışverişinize başlayabilirsiniz. İsterseniz ürünlerinizi belirledikten ve sepetinize attıktan sonra “Üye olmadan alışveriş” seçeneklerini takip ederek de siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Siparişinizi verdikten sonra e-posta adresinize iki adet bilgilendirme maili gönderilmektedir. Birincisi sipariş kodunuzu belirten siparişinizin alındığına dair e-postadır. İkincisi siparişiniz kargoya verildiğinde gönderilmektedir. Siparişiniz kargoya verildiğinde tarafınıza gönderilen e-posta kargo takip numaranızı içermektedir. E-postada yer alan linki tıklayarak ya da Gösterge Paneli / Hesabım altındaki Siparişlerim bölümünden siparişinizi takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte siparişiniz kargoya teslim edilene kadar şirketimizden siparişinizin durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Kargoya teslim edildikten sonra ise web sitemizden kargo takip bölümünden size gelen kargo takip numarasıyla bilgi alabilirsiniz.

Havale, eft, online kredi kartı, kapıda nakit, kapıda kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

İstanbul içi saat 15:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargo edilir. Saat 15:00'den sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir.

Siparişlerinizin iade-iptal prosedürü hakkında web sitemizde de yer alan İade ve Cayma Hakkı Koşulları linkine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siparişinizi satın alma bölümünde yer alan “Bu siparişi hediye etmek istiyorum” butonunu işaretleyerek istediğiniz adrese gönderebilirsiniz.

www.incia.com.tr adresimizde yer alan “INCIA NEREDE” bölümünden ürünlerimizin bulunduğu satış noktalarına ulaşabilirsiniz.

INCIA ürünleri içinde kullanılan bileşenler %100 doğaldır. Genetiği değiştirilmemiş hammaddeler katkısız, saf ve doğal halleri ile kullanılır. Ürünlerde hiçbir sentetik kıvam artırıcı, köpürtücü, koruyucu, renk ve boya maddesi bulunmaz. Bununla birlikte tedarikçilerden alınan hammaddelerin doğallığı kalite kontrol laboratuvarımızda test edilir ve eğer %100 doğal değilse ürünlerde kullanılmaz.

Kullanılan tüm hammaddelerin tedarikçilerini özenle seçiyoruz ve ancak kriterlerimize uyan firmaları onaylı tedarikçiler listemize alıyoruz. Tedarikçiden sertifikalarla temin ettiğimiz tüm hammaddelere tekrar testler uygulayarak doğal kişisel bakım ve ev bakım ürünleri geliştiriyoruz.

Kostik sabunun hammaddesidir ve kostik kullanılmadan sabunlaşma olmaz. Ancak biz, kullandığımız yağların sabunlaşması için gerekli kostik miktarından daha az kostik kullanıyoruz. Böylece kostiğin reaksiyonda tamamen tükendiğinden emin oluyoruz. Bunu da Super-Fat tekniği ile sağlıyoruz. Yani yağ miktarını arttırarak sabunun içerisinde serbest kostik kalmamasını sağlıyoruz. Kostik yok olduğu için de yağlı bir sabun elde ediyor, cilde faydalı olmasını sağlıyoruz.

Geleneksel sabunların yapımında yağ ve kostik kullanılır, ortaya sabun ve gliserin çıkar. Ve birçok doğal sabun serbest kostik içerir ve yağ oranı düşüktür. Super-Fat tekniği ile ise bitkisel yağların miktarı yüksek tutularak kostiğin tamamen tüketilmesi sağlanır. Oluşan son üründe hem serbest kostik bulunmaz hem de yağ oranı yüksek olduğu için cilt sebumunu koruyarak cildin bakımını sağlar. Bunun yanı sıra ortaya çıkan doğal gliserini de ürünlerden uzaklaştırmıyoruz. Tamamen sabunun içinde bırakarak cildi kurutmayan, besleyici sabunlar üretiyoruz.

Piyasada bazı doğal ya da zeytinyağlı gibi ifadeler yer alan sabunların içeriğinde bile köpürme kapasitesi çok yüksek ve sağlık üzerinde olumsuz etkileri bilinen SLES, SLS (Sodyum lauril sülfat) gibi sentetik köpürtücüler kullanılıyor. Biz ürünlerimizde hiçbir sentetik köpürme ajanı kullanmıyoruz. Onlar yerine doğal hint yağı ve hindistan cevizi yağı ile köpürme sağlıyoruz.

Ürünlerimiz hiçbir sentetik boya ve koku içermez. Ürünlerimizin kokusu yapay parfümlerden değil içeriğindeki doğal esansiyel bitki özlerinden, rengi de yine içeriğinde kullandığımız bitkisel yağ ve ekstrelerin doğal renklerinden gelir.

INCIA doğal ürünlerinin hiçbiri sentetik koku içermez. Ürünlerimizin kokusu portakal, greyfurt kabuğu yağı, limon, bergamot gibi doğal esansiyel bitki özlerinden gelir.

Dudaklara sürülen ruj veya koruyucular genellikle ağız içine girebilir ve yutulabilir. Sentetik katkı maddeleri içeren bu karışımları yutmak sağlık açısından istenen bir durum değildir. INCIA dudak koruyucularının tamamı arıların ürettiği balmumu, shea yağı, hindistancevizi yağı, kuşburnu yağı gibi yenilebilir bitkisel yağlardan oluşur. Bu yüzden yenilebilir niteliktedir.

Ürünlerimizin içerisinde kullandığımız yağlar soğuk sıkım olarak (ısıl işlem görmeden ) üretildikleri için yağlar içerisinde bulunan vitaminler (E vitamini, A vitamini, D vitamini vb.) etkilerini kaybetmezler ve bu sayede vitaminlerin antioksidan etkilerinden yararlanarak oluşabilecek serbest radikaller de engellenir.

Biz bütünüyle canlıya, doğaya dost bir yaklaşım içindeyiz. Hayvanlar üzerinde deneyler yapmıyor, testlerimizi hücre kültürü laboratuvarımızda hücreler üzerine yapıyoruz.

Paraben, gıda, ilaç ve kozmetik sanayinde güçlü koruyucu olarak kullanılan katkı maddesidir. Ürünlerimizin hiçbiri paraben dahil hiçbir sentetik katkı maddesi içermemektedir.

INCIA doğallığını ambalajlarında da sürdürür. Doğada çözünebilen, geri dönüşümlü, gıda tipi ve çevreye dost ambalaj kullanır.

Ürünlerin tamamı cilt florası ile uyumludur. Ürünlerin tamamına dermatolojik testler uygulanmakta, güvenilirlikleri test edilmektedir. Bununla birlikte %100 doğal içerikler arasında yer alan portakal kabuğu yağı, greyfurt kabuğu yağı gibi bazı esansiyel yağların kişiye özel alerjik tepkimeye sebep olma ihtimaline karşı etiketimizde bu bileşenleri belirtmekteyiz.. Ancak bu miktarların ürün formüllerinde çok düşük miktarlarda olduğunu söyleyebiliriz.

Kişiye özel tepkimelerin yaşanabilme ihtimaline karşı alerjik bünyeli kişilerin ürünleri deneyerek kullanmaları önerilir.

Sabun ve temizlik gruplarımızın tamamı vegan olup hiçbir hayvansal katkı içermemektedir. Kullanılan bazı doğal hammaddelerimiz arasında sadece arıların doğal olarak ürettiği balmumu ve propolis bulunmaktadır.

Bu ürünlerin de eldesi oldukça özenlidir. Balmumu işçi arıların peteklerini yapmak için karın halkalarındaki mum salgı bezlerinden salgıladıkları bir maddedir. Balmumu üretimi, geleneksel olarak petek kırıntılarının sıcak su içinde eritilip karışımın süzülerek bir başka kaba aktarılması ve burada su üzerinde toplanan balmumunun soğuduktan sonra oluşturduğu katı kütlenin elde edilmesi şeklinde yapılır. Bu esnada arılara zarar verilmez. Bunların haricinde tüm bileşenler bitkisel kaynaklıdır.

Biz doğanın gücüne olan inancımız ve saygımız sebebi ile yeşil üretim ilkelerine uygun üretim yapıyoruz. Üretimimiz kompozisyon girdilerimizin tamamını ürüne dönüştüren bir kompozisyon şeklindedir. Bu sebeple fabrikamızda üretim sonu kanalizasyon sistemine verilen herhangi atık yan ürün oluşmamaktadır. Sadece ürün yapılan reaktörlerin içinde kalan bulaşık, temizleyici ürünle temizlenir ve bu yıkama suyu şehir hattından izole kanalizasyon yoluyla OSB’nin arıtma havuzuna gider.

Bununla birlikte ürünleri üretirken ortaya çıkan faydalı yan ürünleri kullanarak ekolojik dengeye katkı sağlıyoruz. Dolayısıyla yer altı sularını ve denizleri kirletmiyoruz.